TAEKWON-DO
Home / 2001 / Sekce závodíme / Absolutní Mistři ČR 2001 jsou ze Sonkalu
28.10.2001 / Mistrovství ČR žáků

Absolutní Mistři ČR 2001 jsou ze Sonkalu

Krásným vrcholem závodní sezóny českého svazu Taekwon-do ITF žákovské skupiny bylo Mistrovství České republiky. O nejcenější kovy bojovalo 160 závodníků z 15ti oddílů. Závodníci našeho oddílu bylo rovněž účas

tni a jak se na konec ukázalo vedli si víc než dobře.

Největších úspěchů jsme již tradičně získali v technických sestavách (tulech), kde zlaté medaile získali Pavel Zavadil, Linda Deutschová, Filip Konár (v bratrovražedném finále poprvé porazil mladšího Honzu) a Dominika Bardonová. Stříbrné kovy přidali Matěj Kropáč, Honza Konár a Lucka Kolmanová. Výborně si vedl nejmladší člen naší výpravy Kuba Hořínek, který prošel přes mnohem starší a zkušnější soupeře až do semifinále a získal tak bronzovou medaili! V týmových technických sestavách jsme uspěli rovněž na 1ku, děvčata si poradila jednoznačně se všemi soupeřkami a získala zlaté medaile. Chlapci podlehli až ve finále po prodloužení.

Ve sportovním boji (matsogi) se nám vedlo trochu méně, ale Linda zvítězila ve své kategorii do 45kg a následně Pavel Zavadil přešel přes několik soupeřů až do semifinále. Další bronz získal Matěj Kropáč v kategorii do 50kg.

V poslední disciplíně, speciální přerážecí techniky, vybojovala Lucka Kolmanová bronzovou medaili a v soutěži týmů děvčata i chlapci přidali střibra.